Piece akumulacyjne są niezwykle przydatnym urządzeniem w walce z zanieczyszczonym powietrzem. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że dzisiejsze piece są aż o 20% bardziej wydajne, niż piece, jakie można było dostać jeszcze kilka lat wcześniej. Można każdego roku istotnie przyczyniać się do wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii w sieci elektroenergetycznej, stosując piece akumulacyjne.
Jednym z najlepszych rozwiązań na szybką i sprawną modernizację budynku, są piece akumulacyjne. Zastosowanie takiego rodzaju ogrzewania akumulacyjnego nie powoduje zwiększenia wymogów związanych np. z doprowadzeniem innych źródeł energii niż energia elektryczna. Urządzenia, jakimi są piece akumulacyjne, nie wymagają stosowania drogich konserwacji i przeglądów. Ponadto sam koszt ogrzewania można bardzo szybko i łatwo sprawdzić na liczniku energii elektrycznej. Piece akumulacyjne posiadają bardzo inteligentną technikę sterowania oraz możliwość zintegrowania ich z nowoczesnymi systemami wentylacyjnymi, tym samym zmieniając standardowe prace akumulacyjne w bardzo nowoczesne systemy grzewcze.
- Możliwość zmiany energii cieplnej, bez konieczności ponoszenia strat
- Idealna technologia
- Optymalne sterowanie
- Łatwy i szybki montaż
- Nie trzeba posiadać komina, kotłowni i zbiorników na paliwa stałe
- Zapewnia porządek i czystość wokół pieca
- Niemal bezgłośna praca
- Brak konieczności posiadania miejsca potrzebnego na składowanie opału
- Bardzo proste rozliczenie zużytej energii
- System ogrzewania jest przyjazny i czysty dla środowiska
- Posiada wysoką moc grzewczą
- Gwarantuje zdrowy klimat w całym pomieszczeniu
Niemal każdego dnia tysiące mieszkań zaopatrywane jest w ciepło pochodzące z akumulacyjnych pieców elektrycznych. W tradycyjnych piecach ładowanie następuje w czasie nocy, a z kolei ciepło oddawane jest w czasie dnia. Gruntowny remont domów niemal za każdym razem wiąże się również z wymianą starych zużytych pieców, na nowsze i bardziej wydajne. Zmiany spowodowane zastosowanie innego ogrzewania, a przede wszystkim takiego, które wymaga innego sposobu rozprowadzania ciepła, niemal w każdym przypadku wymaga generalnej modernizacji całego budynku. Stąd też jest to bardzo mało opłacalne w przypadku zwykłych mniejszych remontów.
Jednym z lepszych rozwiązań obsługi elektrycznego pieca akumulacyjnego jest użycie centralnego regulatora pogodowego, który stanowi dodatek do pieca, przez co może być zamontowany nawet na późniejszym etapie użytkowania. Jedne z najnowszych pieców, jakimi są piece akumulacyjne STIEBEL ELTRON powodują, że stosowanie instalacji centralnego sterowania nie jest już potrzebne, dzieje się to, dzięki zastosowaniu zintegrowanej technologii C-Plus, piec jest w stanie sam określić ilość ciepła, jaka będzie niezbędna kolejnego dnia pracy, przez co będzie mógł zmagazynować odpowiednią ilość energii, z której będzie mógł korzystać.
Technologia C-Plus jest w stanie wyliczyć jakie zapotrzebowanie na energię może okazać się niezbędne kolejnego dnia. Jest to obliczane na podstawie zapotrzebowania na ciepło w bieżącym dniu oraz to, w jaki sposób użytkownicy zużywali ciepło. Ponadto zapotrzebowanie przewiduje również rezerwę bezpieczeństwa, jaka może być niezbędna, np. w przypadku zmiany zachowań użytkowników, związanej z ciepłem lub nagłych załamań pogodowych. Temperatura, jaka panuje na zewnątrz budynku, odgrywa w tym przypadku niezwykle ważną rolę, jest to wartość, która pośrednio uwzględniana jest w obliczeniach związanych z dziennym zapotrzebowaniem na ciepło. Połączenie pieca akumulacyjnego ze zintegrowanym regulatorem temperatury pomieszczenia, który posiada funkcję zegara tygodniowego, pozwala na optymalne wykorzystanie energii, biorąc pod uwagę maksymalizację oszczędności związaną z kosztami energii. Tego rodzaju piece dobrze sprawdzą się w budynkach, gdzie nie ma centralnego układu sterowania.
Piec akumulacyjny ETS Plus w wersji standardowej jest rozwiązaniem polecanym dla pomieszczeń o dużej powierzchni. Przeznaczenie to wynika z większych rozmiarów pieca, jak również jego mocy dostosowanej do równomiernego nagrzewania wielu metrów sześciennych. Równocześnie ETS dąży do minimalizacji kosztów związanych z eksploatacją. Urządzenie posiada 2 tryby pracy. Pierwszy dopasowuje indywidualną temperaturę komfortu dla każdego użytkownika, której uczy się w trakcie pierwszych uruchomień. Wielkim plusem jest brak konieczności wielokrotnego ustawiania temperatury powietrza, w której czujemy się dobrze. Drugi tryb - nocny - działa z obniżoną mocą i magazynuje energię. Piec akumulacyjny posiada zakres temperatury od 5°C do 30°C. Działa bardzo intuicyjnie, jest prosty w obsłudze, a jego funkcje są przedstawione przejrzyście. Moc przyłączeniowa może zostać zredukowana w zależności od potrzeb, jest też możliwość zainstalowania dodatkowej grzałki. System jest podatny na zmiany, żeby jak najbardziej przystosować się do Państwa potrzeb. Jednocześnie posiada zabezpieczenie w postaci blokady panelu obsługi w razie niepożądanej ingerencji, która mogłaby zaszkodzić urządzeniu. Do komfortu użytkowania znacząco przyczynia się niezwykle mała emisja hałasu wentylatora oraz filtr powierza.
Piec akumulacyjny ETW Plus w wersji płaskiej jest doskonałym wyjściem dla ciasnych wnęk pod oknami oraz małych pomieszczeń. Kształt pieca zapewnia kompaktowość i wygodę użytkowania. Jest niedużych rozmiarów, więc pomaga zaoszczędzić miejsce, kiedy trzeba ogrzać małe pomieszczenie. Można go zainstalować zarówno pod parapetem, jak i na podłodze, a montaż nie nieskomplikowany. Urządzenie chodzi cicho, na co składa się nowoczesny wentylator. Tak jak ETS, ETW również posiada 2 tryby pracy, w tym tryb indywidualnej temperatury komfortu. Jego zakres temperatury wynosi od 5°C do 30°C. Piec posiada filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do powietrza krążącemu po pomieszczeniu. System oferuje możliwość zredukowania mocy przyłączeniowej oraz zainstalowania dodatkowej grzałki, wszystko w zależności od Państwa indywidualnych potrzeb i wymagań.
Ogrzewacze szybkonagrzewające czyli grzejniki elektryczne są to kompaktowe i niedrogie rozwiązania, które wytwarzają bezpośrednio ciepło. Możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka elektrycznego, umożliwia wykorzystanie ogrzewacza w miejscu w którym aktualnie jest potrzebny. Przeznaczenie farelek elektrycznych znajdują przede wszystkim osoby, które potrzebują w krótkim czasie ogrzać pomieszczenia w gospodarstwach domowych czy też biurach. Ciepłe ogrzewane powietrze wydmuchiwane jest przez otwór wylotu powietrza znajdującego się na froncie ogrzewacza. W naszej ofercie znajdziesz tylko urządzenia sprawdzonych producentów, których odznacza wysoka jakość wykonania ale również nowoczesny design, który doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu.
Urządzenia, które sprzedajemy w naszym sklepie internetowym są to ogrzewacze szybko nagrzewające spełniające wymogi bezpieczeństwa. Ogrzewacze marki Stiebel Eletron posiadają ogranicznik temperatury bezpieczeństwa, odpowiedzialny za wyłączenie ogrzewacza w razie przegrzania. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przegrzaniem w urządzeniach takich jak farelki elektryczne jest jednorazowy bezpiecznik topikowy, który w przypadku bardzo silnego przegrzania wyłącza ogrzewacz.